język / language / язык

 • Polish (Poland)
 • English (United Kingdom)
 • Russian (CIS)
schowaj | pokaz

Stay informed

Rotacja Opon Ciężarowych
22/08/2019

There are no translations available.

Felgi stalowe i aluminiowe
12/08/2019

There are no translations available. Wystarczy podać model auta i kilka dodatkowych informacji na jego temat, by zobaczyć w konfiguratorze jak nasze auto będzie wy [ ... ]

Wszystkie aktualności

Technical condition of the car

VEHICLE INSPECTION STATION

CHECK NOW!

Opony Osobowe Letnie
There are no translations available.

Wymagamy od producentów produktów wyprodukowanych w technologii zapewniającej bezwzględne bezpieczeństwo ich użytkowników. Dlatego też głównymi dostawcami firmy Wulkanex są producenci największych światowych marek. Wulkanex proponuje swoim klientom ponad 20 marek opon osobowych. Posiadamy opony letnie, zimowe i wielosezonowe.

Posiadamy w naszej ofercie marki największych światowych producentów opon do których należą: Michelin, BfGoodrich, Kleber, Kormoran, Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava, Dębica, Continental, Uniroyal, Viking, Bridgestone, Firestone, Dayton, Pirelli, Hankook.

W przypadku gdy, nie posiadamy danej marki opony, zamawiamy ją pod specjalne zamówienie naszych klientów.

Na rynku opon występują 3 podstawowe segmenty cenowe: Budget - Ekonomiczna, Medium - Średnia i Premium - Wyższa.

Poniżej przedstawiamy kilka z bieżników dostępnych w nowym sezonie 2014OPONY LETNIE


Bridgestone Turanza T001

T001 to udoskonalona rzeźba i nowa zewnętrzna warstwa mieszanki bieżnika. Szerokie nacięcia do odprowadzania wody zapewniają najwyższy stopień bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni. Poprzeczne i wzdłużne klocki barkowe bieżnika o wysokiej sztywności zapewniają maksymalną siłę hamowania i doskonałe prowadzenie. Nowo zaprojektowane nacięcia redukujące hałas, zapewniające cichszą pracę opony (zasada Helmholtza). Zoptymalizowany kształt osnowy i konstrukcji zapewnia najlepszą równowagę między sterownością a komfortem. Mieszanka NanoPro-Tech™ zapewnia lepszą równowagę pomiędzy oporem toczenia a przyczepnością na mokrej nawierzchni.

Właściwości:

 • Optymalna przyczepność i stabilność umożliwiają niezawodne hamowanie na mokrej nawierzchni.
 • Wyjątkowa stabilność przy wysokiej prędkości i doskonałe osiągi na trasie zapewniają płynną i wygodną jazdę.
 • Najwyższa wydajność obejmująca niski opór toczenia przy maksymalnym wyciszeniu

Segment: Premium


ContiPremiumContactTM 5

ContiPremiumContactTM 5 jest oponą klasy premium przeznaczoną dla szerokiego grona samochodów.  Zastosowanie nowych technologii przyczyniło się do skrócenia drogi hamowania, zmniejszenia oporów toczenia, zwiększenia bezpieczeństwa i poprawy właściwości jezdnych. Aby zrealizować powyższe założenia, Continental zastosował w nowej oponie szereg ulepszeń. Zooptymalizowane krawędzie 3D zapewniają krótszą drogę hamowania. Zaadaptowane od  ContiSportContactTM 5, makro-bloki gwarantują bezpieczne prowadzenie. Nowy karkas - tym razem zaadaptowany od  ContiEcoContactTM 5 - zapewnił natomiast większy komfort jazdy i mniejsze opory toczenia.

Właściwości

 • Krótka droga hamowania na suchych i mokrych nawierzchniach.
 • Perfekcyjna przyczepność i optymalne prowadzenie w każdej sytuacji.
 • Komfortowa jazda i niższe opory toczenia.

Segment: PremiumDębica Navigator 2

Navigator 2 jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych całorocznych bieżników na naszym rynku. Jest to opona z segmentu Budget – ekonomicznego, cenowo najniższego.

Bieżnik Navigator 2 jest przeznaczony dla kierowców ceniących bezpieczną i ekonomiczną jazdę latem jak również zimą. Mieszanka gumowa została wzbogacona o krzemionkę, dzięki czemu ma dobre parametry na mokrej i suchej nawierzchni. Rowki poprzeczne są w kształcie litery S skutecznie odprowadzając wodę spod czoła opony i  minimalizując ryzyko aquaplaningu.

Właściwości:

 • Opona całoroczna
 • Dobre parametry na mokrej i suchej nawierzchni

Segment: Budget
Fulda EcoControl HP

Jest to bieżnik z segmentu wysokich osiągów czyli: HP High Performance. Fulda EcoControl HP została zaprojektowana z myślą o kierowcach lubiących dynamiczną i bezpieczną jazdę. Dzięki zaawansowanym technologiom EcoControl HP to połączenie ekonomiki z bardzo dobrą kontrolą nad pojazdem w czasie jazdy. Zwiększona liczba krawędzi wraz z systemem kanalików AquaFlow gwarantują skuteczne odprowadzanie wody spod czoła opony.

Właściwości:

 • Skrócona droga hamowania na suchej i mokrej powierzchni,
 • Niższe opory toczenia = mniejsze zużycie paliwa,
 • Dobrze zrównoważona opona wysokich osiągów,

Segment: MediumGoodyear EfficientGrip SUV

W ślad za oponami z linii EfficientGrip do aut osobowych, Goodyear rozszerzył swoją ofertę o model przeznaczony do samochodów SUV oraz z napędem 4x4. Model EfiicientGrip SUV łączy w sobie wysoką przyczepność, z której słyną opony EfficientGrip z właściwościami dającymi możliwość zmniejszenia zużycia paliwa, emisji CO2 i generowanego hałasu. Opona jest dostosowana do szerokiej gamy aut SUV/4x4 – od modeli luksusowych poprzez standardowe, kompaktowe, na subkompaktowych kończąc.  Istotnym elementem opony są również trójwymiarowe (3D) lamele bieżnika, które poprawiają kontakt opony z nawierzchnią i skracają drogę hamowania. Na poprawę przyczepności opony na mokrej nawierzchni wpływa z kolei wykorzystanie zaawansowanej technologicznie mieszanki, zawierającej specjalne żywice. Aby zminimalizować hałas emitowany przez oponę zastosowano zoptymalizowany układ i sekwencję klocków bieżnika.

Właściwości:

 • EfficientGrip SUV sprzyja oszczędzaniu paliwa,
 • Wyróżnia się dobrą przyczepnością na mokrej i suchej nawierzchni,
 • A jednocześnie umożliwia płynną oraz cichą jazdę.

Segment: Premium


Seria Hankook VENTURS

Hankook VENTRUS  V12 evo K110

Opona o wysokich osiągach przeznaczana do sportowej jazdy. Zapewnia znakomitą sterowność i hamowanie przy zachowaniu komfortu podczas jazdy z dużą prędkością. Zapewnia optymalną powierzchnie kontraktu z podłożem również podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Charakteryzuje się niskim poziomem hałasu. Posiada rant ochronny felgi. Zastosowana technologia tworzywa HPSR zapewnia precyzyjną kontrolę i czas reakcji podczas jazdy w ekstremalnych warunkach. Jest oponą kierunkową.

 

Występuje w rozmiarach:

Profil: od 55 do 30

Średnica obręczy: od 15” do 19”

Indeksy prędkości: V, W, Y

Segment: Medium

 

Hankook VERTUS PRIME² K115

W tym modelu została zastosowana technologia TCT (Trapezoid Countour Theory) który powoduję duży komfort jazdy oraz niezwykle cichą jazdę. Opona z tym bieżnikiem została tak stworzona, by zachować minimalny opór toczenia i zachować jak najmniejsze zużycie paliwa. Technologia „Grip Tech” zapewnia natomiast osiągi klasy Premium i pomaga zmaksymalizować właściwości jezdnie oraz parametry hamowania na mokrej nawierzchni. Opona posiada rant ochronny. Jest oponą asymetryczną.

 

Występuje w rozmiarach:

Profil: od 65 do 45

Średnica obręczy: od 15” do 18”

Indeksy prędkości: T, H, V, W,

Segment: Medium

 

Hankook VERTUS V12 evo² K120

Jest przeznaczona do sportowej jazdy przy dużych prędkościach. Dzięki kierunkowej rzeźbie bieżnika i unikalnej strukturze rowków, zapewnia doskonałą ochronę przed aquaplaningiem. Wyrafinowany wzór ściany bocznej wraz z konstrukcją bieżnika tworzą niepowtarzalny sportowy styl.

 

Występuje w rozmiarach:

Profil: od 60 do 35

Średnica obręczy: od 14” do 18”

Indeksy prędkości: V, W, Y

Segment: Medium

 

Seria HANKOOOK OPTIMO

 

Hankook OPTIMO K715

Opona przeznaczona do samochodów typu kompakt, którą stworzono w oparciu o symulację komputerową w celu uzyskania lepszej sterowności i komfortu jazdy. Opona o wysokich osiągach, zapewniająca wysoki poziom bezpieczeństwa na każdym rodzaju nawierzchni. Dzięki odpowiedniej rzeźbie bieżnika ma doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni, przy zachowaniu niskiego poziomu hałasu w trakcie jazdy.

Występuje w rozmiarach:

Profil: od 80 do 60

Średnica obręczy: od 13” do 15”

Indeksy prędkości: R, T

 

Segment: Medium

 

Hankook KINERGY ECO K425

Nowe materiały takie jak nanocząsteczki krzemionki przy zastosowaniu nowej technologii mieszania skutkują większą oszczędnością paliwa. Opona charakteryzuje się również bardzo dobrą przyczepnością na mokrej nawierzchni. Technologia kontroli drgań pozwoliła na zredukowanie poziomu hałasu podczas jazdy.

 

Występuje w rozmiarach:

Profil: od 70 do 55

Średnica obręczy: od 13” do 16”

Indeksy prędkości: T, H, V

 

Segment: Medium

 

Opony do samochodów dostawczych

Hankook Radial RA18

Opona wyjątkowo odporna na zużycie. Została również ulepszona trakcja na mokrej nawierzchni. Szerokie rowki wzdłużne zapewniają bardzo dobre odprowadzenie wody. A specjalna rzeźba bieżnika zapewnia redukcję hałasu. Zostały również zminimalizowane opory toczenia dzięki czemu można uzyskać większą oszczędność paliwa.

 

Profil: od 80 do 70

Średnica obręczy: od 12” do 16”

Indeksy prędkości: N, P, R, Q, T,

 

Segment: Medium

 


Hankook RADIAL RA14

Opona wielosezonowa przeznaczona do samochodów dostawczych. Cztery rowki główne i rowki boczne zapewniają skuteczne odprowadzenie wody oraz hamowanie. Opona charakteryzuje się również długą żywotnością.

Profil: od 65 do 55

Średnica obręczy: od 14” do 16”

Indeksy prędkości: T, H

 

Segment: Medium


Kleber Dynaxer HP3 to unowocześniona wersja poprzedniej bardzo popularnej wersji Dynaxer HP2. Nowy wzór bieżnika umożliwił jeszcze lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni. Jest za to odpowiedzialny łukowaty bark opony, jak również szerokie wzdłużne rowki, które ułatwiają pokonywanie wody. Jej długie krawędzie oraz rowki poprzeczne przecinają warstwę wody i pozwalają na lepsze odprowadzenie wody na boki.

Dynaxer HP3 charakteryzuje się również lepszą trwałością. Hybrydowa mieszanka bieżnika zapewnia znakomitą równowagę między zużyciem opony, a przyczepnością na mokrych nawierzchniach.

Dynaxer HP3 jest oponą ze środkowego segmentu przeznaczoną do samochodów miejskich typu sedan, kompakt  jak również minivanów.

Właściwości:

 • Dobra przyczepność na mokrej nawierzchni,
 • Równowaga pomiędzy przyczepnością a regularnym zużyciem się bieżnika

Segment: Medium


Michelin Primacy 3 jest oponą z klasy premium. Bieżnik Michelina ma bardzo  dobre osiągi w hamowaniu na suchej i mokrej nawierzchni. Bardzo dobrze sobie radzi również z przyczepnością na zakrętach na mokrej nawierzchni. Michelin wprowadził samoblokujące się klocki bieżnika, dzięki którym bieżnik lepiej przylega do nawierzchni i ma krótsza drogę hamowania. Primacy 3 to również podwyższony poziom trwałości opony i większa oszczędność paliwa.

Właściwości:

 • Bardzo dobre osiągi w hamowaniu na SUCHEJ nawierzchni.
 • Bardzo dobre osiągi w hamowaniu na MOKREJ nawierzchni.
 • Bardzo dobre osiągi w przyczepności na ZAKRĘTACH na mokrej nawierzchni.

Segment: PremiumUniroyal RAINSPORT 3


Uniroyal specjalizuje się w tworzeniu bieżników opon, które bardzo dobrze zachowują się na mokrej nawierzchni. Nowy bieżnik RAINSPORT 3 ma asymetryczną rzeźbę bieżnika. Jego zewnętrzna kierunkowa część jest odpowiedzialna za lepsze odprowadzanie wody, a duże bloki na wewnętrznej części odpowiadają za lepsze manewrowanie na suchej nawierzchni. Dodatkowo w nowym bieżniku została zastosowana nowa, innowacyjna technologia Shark Skin, która dzięki drobnym żebrom i mikroskopijnym nacięciom zapewnia szybsze odprowadzanie wody, zapewniając ochronę przed aquaplaningiem. Została również wzmocniona sztywność bieżnika, dzięki której opona jest bardziej odporna na odkształcenia i regularnie się zużywa.

Na etykietach we wszystkich rozmiarach Uniroyal zyskał najwyższą klasę A związaną z prowadzeniem na mokrej nawierzchni.  W przypadku oporów toczenia, w większości przypadków Rainsport 3 ma klasę C.


Właściwości:

 • Bardzo dobra odporność przed aquaplaningiem,
 • Asymetryczną rzeźba bieżnika daje dobrą przyczepnością na mokrej i suchej nawierzchni,
 • Bardziej od poprzedniego modelu odporna na odkształcenia i regularnie się zużywa.

Segment: Medium