język / language / язык

  • Polish (Poland)
  • English (United Kingdom)
  • Russian (CIS)
schowaj | pokaz
Ułatwienia dla kierowców
środa, 20 grudnia 2017 07:07

Historia Pojazdu

Już od pewnego czasu jeśli posiadamy nr rejestracyjny, VIN, datę pierwszej rejestracji – możemy sprawdzić na stronie historiapojazdu.gov.pl ile dany pojazd miał właścicieli, kiedy się zmienili, czy badanie techniczne i OC jest aktualne, a od 2014r. jaki był przebieg na poszczególnych badaniach technicznych. Może być to bardzo pomocne w potwierdzeniu danych dotyczących pojazdu, który zamierzamy kupić.


Usługa „Mój pojazd”

W planach pod koniec roku 2017 czyli pewnie w 2018r. … jest udostępnienie usługi „Mój pojazd”, która pozwala sprawdzić właścicielowi auta wszystkie dane zgromadzone na temat jego pojazdu w CEPiK.


Sprawdzanie Punktów Karnych

Natomiast na stronie: obywatel.gov.pl można sprawdzić stan punktów karnych na naszym koncie. Wystarczy założyć profil zaufania – wniosek wypełnia się przez Internet ale trzeba go osobiście zgłosić na liście punktów udostępnionej na stronie. Jest również możliwość zalogowania się na stronę, za pośrednictwem bankowości elektronicznej niektórych banków bez posiadania profilu zaufania.


Bezpieczny Autobus

Wystarczy podać nr rejestracyjny danego autobusu, by sprawdzić dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informację o polisie OC.


Wniosek o udostępnienie danych

Można uzyskać dane o konkretnym pojeździe, jego właścicielu lub kierowcy. Wystarczy złożyć wniosek przez Internet, lub wysłać go pocztą tradycyjną. Wymaga do podania naszych danych, opisania powodu i wniesienia wymaganej opłaty. W przypadku danych na nasz temat, nie trzeba tego uzasadniać i jest to nieodpłatne po wypełnieniu wniosku.

Więcej: http://www.cepik.gov.pl/dla-obywateli/wniosek-o-dostep-do-cepik#/tabs-1


Wniosek o dane statystyczne

Dane zgromadzone w centralnej ewidencji pojazdów można wykorzystać do celów statystycznych w celach komercyjnych i niekomercyjnych. Nie uzyskamy danych związanych z identyfikacją osób lub pojazdów. Uzyskamy za to informacje dotyczące danych pojazdu np. markę, typ, rok produkcji, pojemność i moc silnika itd.

Więcej: http://www.cepik.gov.pl/dla-obywateli/usluga-statystyczna#/tabs-1